poniedziałek, 16 listopada 2009

Lista obecności ze szkolenia w Karpaczu

W dniach 12 - 14 listopada 2009 r. odbyło się szkolenie warsztatowe, które corocznie urządza Karkonoskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych. Głównym i wieloletnim organizatorem tego szkolenia jest Maryla Jaworska. Tym razem motywem przewodnim szkolenia był temat: "Rynkowa wartość nieruchomości - przykłady wycen".
Impreza wabi coraz więcej zainteresowanych. Tym razem w imprezie uczestniczyło 144 rzeczoznawców z różnych stron Polski.Największą ilość uczestników stanowili Karkonoszanie i Dolnoślązacy. Pokaźna część uczestników szkolenia stanowili rzeczoznawcy niezrzeszeni. Z różnych względów rośnie siła niezrzeszonych. Okazuje się bowiem, że niestowarzyszenie nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu na rynku a także nie przeszkadza w korzystaniu ze szkoleń.

Skład uczestników szkolenia zdominowały osoby, których nazwiska zaczynały się na literę K. Mniej liczne grupy stanowiły osoby z nazwiskami na litery: B, M, S. Reszta stanowiła margines. Innymi słowy "K" górą! "K" rules!


Bardzo ciekawe wnioski wypłynęły z analizy numerów uprawnień z podziałem na płeć. Kobiety, mówiąc najprościej, były znacznie młodsze i znacznie piękniejsze od przybyłych na szkolenie mężczyzn. Odczucia estetyczne w naturalny sposób sprzyjały estetom.


Średni, statystyczny mężczyzna to dojrzały ekspert, który nosi okulary do bliży, zażywa tabletki na ciśnienie, przeżył już niejedną wycenę i niechętnie odnosi się do wszelkich nowinek technicznych i modyfikacji używanych metod wyceny.
Średnia statystyczna kobieta to młody, agresywny zawodowo ekspert, pewnie poruszający się po profesjonalnych meandrach, skory do nowoczesnych, sensownych i praktycznie uzasadnionych rozwiązań technologicznych.

Urok i wdzięk damskiej części uczestników szkolenia przyćmiewał nieznaczną przewagę liczebną mężczyzn.


Do zbadania parametrów parametrów podróży, którą mieli do pokonania uczestnicy szkolenia wykorzystano narzędzia, które daje MapyGoogle

Najwięcej uczestników imprezy w celu dotarcia do Karpacza miało do pokonania dystans nie przekraczający 100 km. Dosyć liczna grupa uczestników miała do pokonania dystans 300-400 km.


Najliczniejsza grupa uczestników na dojazd do Karpacza potrzebowała mniej niż 100 minut. Kolejną grupą, pod względem liczebności, stanowili dojeżdżający potrzebujący czas 200-300 minut.


Zważywszy na stan dróg, będący pośrednio skutkiem wadliwego § 36 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r.w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego, nie może nikogo dziwić fakt, że średnia prędkość oscyluje wokół 60 km na godzinę.


Nie może więc specjalnie dziwić fakt, że pomiędzy odległością i czasem dojazdu zachodzi dosyć mocna współzależność. Drogi nasze złe są demokratycznie. Ich pogorszony stan to średnia krajowa.


Nieco mniejsza korelacja pomiędzy prędkością i odległością wywołana jest zakłóceniem powodowanym istnieniem autostrady A4. Statystyki nie są odporno na istnienie dobrej drogi.

Nie występuję natomiast istotny związek pomiędzy prognozowaną średnią prędkością przemieszczania się a numerem uprawnień.Prędkości jest kompletnie obojętne kiedy kierowca zdobywał uprawnienia.

Statystyki opisowe dla wybranych parametrów uczestników szkolenia przedstawiają się jak niżej.Z przedstawionych danych wnioskować można, że impreza była udana. Schludny hotel, czytelna sala wykładowa, ładna pogoda, dobre i zdrowe jedzenie. Bardzo sprawna organizacja i przydatna na takich imprezach miła atmosfera.

2 komentarze: